TOLS - naglowek
 

Szczotki przemysłowe – czym się kierować przy wyborze?

klingspor

Szczotki techniczne przemysłowe służą do obróbki powierzchniowej bez głębokiej ingerencji w strukturę materiału. Szczotki do zamiatarek usuwają zanieczyszczenia z powierzchni znajdujących się wewnątrz budynków oraz na przykład na parkingach czy chodnikach. Dystrybutorzy materiałów przemysłowych oferują szeroką gamę produktów, które przeznaczone są do różnego typu prac.

Jak wybrać odpowiednią szczotkę techniczną?

Szczotki techniczne służą do usuwania rdzy, przebarwień, nalotów i innych zanieczyszczeń, gratowania krawędzi po cięciu i szlifowaniu, usuwania powłok lakierniczych i szczotkowania drewna. Wybierając szczotkę techniczną przemysłową, powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj drutu, który może być  wykonany ze stali, mosiądzu lub włosia. Krótkie druty są bardziej sztywne i działają w sposób bardziej agresywny. Dłuższe druty są bardziej elastyczne, dzięki czemu zapewniają miękką pracę, co pozwala na uzyskanie jednolitego obrazu szlifu. Istotna jest też grubość drutu w szczotkach technicznych. Grube druty działają bardziej agresywnie, co powoduje powstanie szorstkich powierzchni. Jeśli zależy nam na dokładnej strukturze powierzchni, to lepszym wyborem będzie szczotka techniczna przemysłowa, która ma cienkie druty. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, mamy do wyboru drut niepleciony, pleciony oraz wulkanizowany.

Jak wybrać szczotkę do zamiatarki?

Zamiatarki służą do usuwania luźnych zanieczyszczeń z powierzchni znajdujących się wewnątrz budynków (hale produkcyjne i magazyny) oraz z terenów zielonych takich jak parkingi, ścieżki osiedlowe, place i chodniki. Rodzaje zamiatarek dostosowane są do wielkości powierzchni oraz wyposażone we właściwe dla nich szczotki – szczotki boczne podmiatające lub szczotkę główną walcową. Szczotka boczna przeznaczona jest do usuwania zanieczyszczeń przy krawężnikach, ścianach, paletach lub w innych miejscach, w których zalegają zanieczyszczenia. Podczas pracy wygarnia oraz wyrzuca śmieci na bok. Szczotka walcowa przeznaczona jest do dokładnego usunięcia wszystkich zanieczyszczeń, które pojawiają się na trasie przejazdu zamiatarki.

Jeśli mamy wątpliwości co do wyboru odpowiedniej szczotki technicznej lub szczotki do zamiatarki, to możemy się skonsultować z wybranym dystrybutorem narzędzi przemysłowych. Pomoże on nam w dopasowaniu odpowiedniej szczotki do w zależności od  naszych potrzeb lub urządzenia.


© 2018 r. PFERD Wrocław, Materiały ścierne Wrocław